Příklady použití produktů Optris v Metalurgickém průmyslu

 


Válcování

 

Ve válcovnách vede kontinuální měření teploty mezi jednotlivými válci k optimalizaci řízení procesů a zajištění kvality. Válcovna se většinou skládá z několika různých stanic, pro které doporučujeme následující zařízení: rychlý pyrometr pro měření teploty kovových plátů a poměrový pyrometr pro chladící komory a měření teploty drátu.


Doporučené přístroje: Rychlý infračervený teploměr optris CTlaser 1M/2M and poměrový pyrometr optris CTratio 1M

Aplikační brožura: Kovy

 

Tepelné tváření

 

V rámci procesu tváření je třeba měřit teplotu před tepelným tvarováním. Dále je potřeba změřit výkovek po tepelném tvarování a před skladováním. V podstatě se doporučuje použít buď online pyrometru pro trvalé sledování teploty, nebo ručního pyrometru pro kontrolní měření.


Doporučené přístroje: Online infračervený teploměr optris CTlaser 1M and ruční pyrometr optris P20 1M

Aplikační brožura: Kovy

 

Údržba

Údržba v kovoprůmyslu pomáhá s včasnou detekcí opotřebení  žáruvzdorných vyzdívek torpédových a struskových vozech a v pánvích na surové železo. Plánovaná údržba omezuje nebo odstraňuje riziko poškození. Pro permanentní sledování a automatické upozornění při vzniku horkých míst na vnější straně doporučujeme termokameru optris PI 160.


Doporučené přístroje: Online infrakamera optris PI160

Aplikační brožura: Kovy

 

Indukční kalení

 

V rámci procesu indukčního kalení je nezbytné dodržení optimálního průběhu teploty v čase pro dosažení požadované struktury kovu. Provozní teplota se pohybuje v rozmezí mezi 700 a 1100 ° C a je doporučeno používat  on-line pyrometry pro trvalé monitorování teploty a nebo ruční pyrometry pro kontrolní měření.


Doporučené přístroje: Online infračervený teploměr optris CTlaser 1M/2M,  nebo ruční pyrometr P20 1M/2M

Aplikační brožura: Kovy

Ke stažení

Navštivte nás na MSV 2018
Navštivte nás na MSV 2018
1.10. - 5.10.2018

Pavilon G1, stánek 5 (Hotset)
Pavilon C, stánek 5 (Optris)

Těšíme se na vaši návštěvu