Automobilový průmysl

 

V automobilovém průmyslu je mnoho výrobních kroků, při kterých se dále zpracovávají různé materiály. Pro zajištění bezvadné kvality produktů by měly být výrobní procesy sledovány a optimalizovány pomocí infračervených teploměrů a termokamer.


Příklady: Testování komponentů na testovacích pracovištích; Laminování interiérů vozidla; Analýza závad nákladních automobilů

 

 

 

 

Plastikářský průmysl

 

Výrobní procesy plastových produktů jsou tak rozmanité jako plasty samy. Vzhledem k tomu, že jsou na sledování teploty kladeny nejrůznější požadavky, jsou zde uvedeny příklady nejběžnějších aplikací.Příklady: termoformování fólií, šlechtění povrchu na gaufrovacím kalandru; výroba PET lahví

 

 

 

 

Zdravotnický Průmysl

V oblasti medicíny je pomocí bezdotykového měření teploty možné kontrolovat a optimalizovat různé procesy. Proto se naše výrobky používají nejen při výrobě lékařsko-technických zařízení, ale i lékaři pro rychlé stanovení diagnózy.

Příklady: dohled v kryotechnice; výroba skleněných injekčních stříkaček; výroba stomatologických produktů.

 

 

Solární technika a polovodiče

solar

Také v polovodičovém průmyslu má nepřetržitá kontrola a optimalizace procesů velký význam. To je možné realizovat řízením teploty infračervenými teploměry nebo sledováním kvality termokamerami.


Příklady: letování článků solárních panelů; kontrola kvality solárních panelů; testovací pracoviště desek plošných spojů.

 

 

Metalurgický průmysl

metalurgie

 

Výrobu a zpracování kovů si bez infračervených měřících senzorů už ani nedokážeme představit. Použitím měřících přístrojů je nejen možné vyrábět velmi kvalitní produkty, ale i cílenou optimalizací procesů snižovat výrobní náklady.

Příklady: indukční tvrzení a popouštění; procesy tažení za tepla; měření teploty licího proudu

 

 

Papírenský a textilní průmysl

V těchto odvětvích jsou hlavní součástí rozsáhlých výrobních postupů procesy sušení. Pro zajištění úspěšného průběhu výroby by měly být na různých místech instalovány infračervené měřicí přístroje. Smysluplné je sledování teploty i při dalším zpracování a formování.

Příklady: sušení textilií; mikrovlnné sušení papíru; potisk papíru v ofsetových strojích


 

Údržba

udrzba

Preventivní technická údržba zařízení nabývá stále většího významu. Kontrola a sledování elektrických a mechanických zařízení, technika klimatizace, tady všude můžou infračervené teploměry a termokamery pomoci při odhalování slabých míst a závad.

Příklady: technická údržba elektrických a mechanických zařízení; nepřetržitá kontrola pomocí stacionárních IR teploměrů

 

 

Ostatní

laser

Nevíte jak zvolit vhodný teploměr ?

Zde Vám pomůžeme