Topení do horkých vtoků hotslot®

Topný element hotslot® je určený pro ohřev trysek horkých vtoků pro tlakové vstřikování plastů. Základem je osvědčená technologie spirálových topných patron „hotspring® Mini“ a „hotspring® Micro“, které jsou zalisované do nosné roury z mosazi.

 

 

hotslot®

Vzhledem k velmi malé tloušťce stěny, která je hotslot® Micro již od 1,5 mm, umožňuje hotslot® vytvořit při konstrukci minimální odstupy. Vedle provedení přívodů analogického jako u spirálových patron hotspring může být u hotslotu® individuálně zvolený i průběh drážky pro vlisovaný topný element. Absolutně precizní a reprodukovatelné je také rozdělení výkonu, takže je zaručeno cílené a homogenní temperování během výroby.

 

 

 

Díky kombinaci mosazného nosiče a topné spirály mohou být zohledněny výkonově slabé zóny, což by při použití běžných spirálových topných patron nebylo myslitelné. Lze vyřešit zejména meandrové vinutí, vybrání, průlomy a otvory, stejně jako je možné provedení jako plochý deskový topný element. Pro zjednodušení pozdější demontáže lze nosnou rouru poniklovat.

 

Termočlánky se integrují do přídavné drážky a mohou proto být také umístěny individuálně. Na přání vyrábíme hotslot® také s rozříznutou nebo částečně rozříznutou rourou s meandrovým vinutím. To nabízí tu výhodu, že v případě potřeby může být termočlánek jako standardní artikl bezproblémově vyměněn. Vedle zákaznicky specifických elementů hotslot® nabízí hotset i více variant s termočlánkem jako standardní zboží na skladě.

 

 

ke stažení