Fotogalerie z veletrhu MSV 2017

 

Kompaktní, bod vyhledávající infračervená kamera

Optris na veletrhu SPS představil inovace optris Xi 80 a optris Xi 400. Obě zařízení pro měření teploty slučují výhody infračervených kamer a infračervených teploměrů. "Série Xi představuje samostatně stojící autonomní senzor, jako doplněk k řešení pomocí PC a software, který pracuje jako chytrý pyrometr s analogovým nebo digitálním výstupem, a který sám sleduje cíl. Tím se otevírá nová oblast použití, např. v mechanickém inženýrství nebo multisenzorových aplikacích", vysvětluje Dipl.-Ing. Torsten Czech, vedoucí řízení výroby a prodeje výrobků firmy Optris.

 

Naše kamera optris® Xi 80 byla dne 21. března 2018 ve Stuttgartu na messtec + sensor masters award vyznamenána druhým místem v kategorii Sensorik.

 

Více zde

 

IR kamera s vysokým rozlišením s optikou mikroskopu

Firma Optris GmbH rozšiřuje svou řadu produktů bezkontaktně měřících teplotních senzorů o kompaktní infrakameru s vysokým rozlišením s mikroskopovou optikou. "Vedle záznamu celé desky plošných spojů je nyní možný i makro záznam jednotlivých součástek a lze je tak seriózně měřit", vysvětluje Dr.-Ing. Ulrich Kienitz, CEO firmy Optris GmbH. Infračervená kamera se dodává s kvalitním a jednoduše ovladatelných stolním držákem.

 

Více zde

 

Infračervená kamera pro metalurgický průmysl do 2000°C

Nová infračervená kamera optris PI 05M má spojitý měřící rozsah od 900 do 2000 °C. Má rozlišení 764 x 480 bodů, měří ve vlnovém rozsahu 500 až 540 nm a doplňují se s kamerou optris PI 1M (0,85 až 1,1 µm). Díky speciálnímu vlnovému rozsahu minimalizuje měřící chybu v případě neznámé nebo měnící se emisivity.

 

Více zde

 

Nová infrakamera v VGA (640x480) rozlišením Optris PI 640

Nově vyvinutá termokamera optris® PI 640 je nejmenší termokamerou s VGA rozlišením na světě.

Poté, co loni představil novinku Optris Lightweight kit, přichází Optris GmBH s další novinkou na trhu, kterou prezentoval tento rok na výstavě v Hannoveru. Tyto produkty špičkové kvality jsou ideální pro integraci do průmyslových a výzkumně vývojových aplikací. Navíc termokamera PI 640 nabízí vynikající poměr cena/kvalita.

Prodejní cena termokamery Optris PI 640 je 6800,-Euro a obsahuje rozsáhlý softwarový balíček pro termografickou analýzu.

 

optris PI LightWeight Kit pro letecké aplikace

Na základu nového PI NetBoxu vyvinul Optris lehký, samostatný termokamerový systémpředurčený m.j. pro dálkově řízené letecké snímání obrazu (drone aplikace). Celý komplet –PI400 + PI NetBox – má celkovou váhu pouze 350g a může být napájen lithiovou baterií. Kromě výstupu reálného videa lze interně nahrát i radiometrické infračervené video po dobu 25 minut s frekvencí 35Hz na 16 GB micro SDHC

kartu.  Více >>

 

Termokamera optris PI160 zajišťuje vyšší bezpečnost na silnicích

1. října 2012

Ve vysílání "Plusminus" televize mdr (VIDEO) byla 26.09.2012 představena termokamerka optris PI160 jako měřící přístroj pro termografii vozidel. Během zlomku sekundy umožňuje PI160 odhalit závady na brzdách a pneumatikách nákladních aut. Tyto závady vedou často k nehodám nákladních automobilů. Více >>

 

Nový infračervený teploměr s termočlánkovým výstupem

21. září 2012

Nově vyvinutý infračervený pyrometr optris CS může při měření teploty cenově přijatelně nahradit stávající instalované termočlánky.

Bezkontaktní senzor optris CS má dlouhou životnost a může být připojen ke každému přístroji se vstupem pro termočlánek. Umožňuje měřit teplotu od -40°C do 1030°C a má integrovaný LED ukazatel pro zacílení, zobrazení teploty nebo stavu. Robustní design umožňuje jeho nasazení až do teploty okolí 80°C bez přídavného chlazení. Více >>

 

Termokamera optris PI získala renomovanou cenu TR Award

Čtenáři odborného časopisu „Technische Revue“ (TR) zvolili jako nejlepší produkt loňského roku řadu termokamer optris PI. Majitel firmy Optris GmbH, Dr.-Ing. Ulrich Kienitz, převzal cenu TR Award dne 25. dubna 2012 na veletrhu v HANNOVERU. Celkem vybírali čtenáři z pěti nominovaných výrobků. Termo kamera optris PI získala 38 procent všech hlasů. Originální článek v TR >>

 

Napsali o nás

Ideální řešení pro letecké aplikace -  Optris PI 400

 

 


Nová termokamera Optris PI400 má vysoké rozlišení

Více zde >>

 


Infračervené teploměry v automatizovaných systémech

Více zde >>

 


Bezkontaktní poměrový pyrometr
Optris CTratio

Více zde >>